אוורור מרחב תעשייתי – איך עושים זאת נכון

אווורור

מרחב תעשייתי יכול להיות מקום מאוד חנוק ואף לא בריא, על אחת כמה וכמה כאשר נפלטים בו חומרים שיכולים ליצור סביבת עבודה שמזיקה לעובדים כדוגמת תוצרי בישול, תוצרים של תהליכים כימיים וכולה. אוורור מרחב תעשייתי הוא עניין הכרחי גם מבחינת התקן וגם מבחינה הגיונית, הרי מרחב תעשייתי מחניק לא רק לא נעים אלא גם מסוכן.

אוויר זורם כחלק מהותי מאווירה נעימה

כל מקום שבו אנו נמצאים חייב להיות מאוורר כדי שיהיה נעים להיות בו. גם בבית לא נרגיש מהם חיים איכותיים כמוש אנו רוצים אם האוויר יעמוד ולא תהיה כל סירקולציה של האוויר. יש צורך למצוא פתרונות אוורור למגזר הפרטי והעסקי כדי להימנע גם מנזקים שיכולה ליצור לחות גבוהה במקום שאינו מאוורר, אך במרחבים תעשייתיים הבעיה הרבה יותר גדולה. במרחב התעשייתי יש מכונות שונות שפועלות ללא הפסקה ומחמירות את האווירה, כאשר אפילו תקרה גבוהה לא מסייעת לאווירה המתאימה, ויחד עם כמות עובדים גדולה וסיכונים שונים בגין חוסר האוורור, יש צורך בפתרון.

אווורור

אווורור

כך תאווררו מרחב תעשייתי

  • כדי לאוורר מרחב תעשייתי בצורה נכונה יש צורך להתייעץ עם מומחים בתחום, שכן הפתרונות הכי טובים לכל מרחב יכולים להיות שונים זה מזה לפי סוג המקום ופני השטח.
  • אחד הפתרונות הטובים והמשתלמים ביותר לאוורור מרחב תעשייתי הם מאווררים תעשייתיים. הם פועלים בצורה חסכונית ביותר ויוצרים סירקולציה נהדרת של האוויר, וכך האוויר לא נשאר עומד והטמפרטורה והלחות יורדות בהתאם במקומות סגורים.
  • מבד מאווררים תעשייתיים, ניתן לאוורר את המקום על ידי מפוחים. המפוחים מוציאים את האוויר מתוך המבנה אל מחוצה לו וכך למעשה האוויר לעולם לא יישאר עומד בתוך מבנה סגור.

בדיקות תקינות שגרתיות הכרחיות

גם אחרי שמצאתם פתרונות אוורור למרחב התעשייתי במפעל או בבית המלאכה, חשוב מאוד לבדוק את אותם כלים כדי שימשיכו לפעול כשורה גם בעתיד. מאווררים ומפוחים עלולים להיות הרבה פחות יעילים אחרי מספר חודשים, בעיקר אחרי עבודה מאומצת ביותר, שכן המסננים שלהם, הרשתות, המנוע או שאר החלקים שלהם יכולים להינזק. כמו כן, חשוב לדאוג לבעיות הבטיחותיות שיכולות לעלות בהם, בעיקר כאשר הם מותקנים בגובה ויכולים להיות מסוכנים בנפילה בגין קיבוע רע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן