איטום ובידוד גג שטוח

איטום ובידוד גג שטוח

הדרך לאטום ולבודד גגות שטוחים היא להשתמש ביריעות ביטומניות, זפת או בידוד הפוך. במאמר הבא נרחיב על כך ונציג את מאפייני החומרים

גגות שטוחים נחשבים לסטנדרט בנייה עבור קבלנים מסוימים. היתרון של גג שטוח בא לידי ביטוי במראה חיצוני מרשים, בתחזוקה פשוטה בכל הנוגע לניקיון וגם באפשרות לגרוף כמויות גדולות של מים לאחר הצטברות שלהם בחורף. עם זאת, גג שטוח מונע ניקוז יעיל של המים ומדגיש את החשיבות של איטום ובידוד.

בעזרת איטום ובידוד גג שטוח ניתן להשיג שורה ארוכה של יתרונות. קודם כל, הבידוד הוא לעיתים קרובות הדרך היחידה למנוע מהצטברות של מים על הגג להיכנס ולחדור לתוך המבנה. החדירה של המים לתוך המבנה עלולה לגרום נזקים בלתי הפיכים לתשתית ולערער את היציבות של הבית. בתוך כך, חדירת מים מסכנת את הרהיטים והרכוש האישי ופוגעת בצורה משמעותית באיכות החיים.

שנית, בעזרת איטום ובידוד גג שטוח ניתן לשפר את היעילות של מוצרי החשמל שקשורים לחימום וקירור. היעילות המשופרת היא תוצאה של שימוש בחומרי בידוד מעולים שמתאימים לחורף ולקיץ. בעזרת בידוד יעיל של הגג השטוח ניתן למשל לשמור על בקרת אקלים בקיץ, כמו גם לחמם את חלל הפנים בחורף. זה חוסך באנרגיה ובהוצאות חשמל ומחזיר את ההשקעה עבור עבודות האיטום והבידוד.

איטום ובידוד גג שטוח

איך אוטמים ומבודדים גג שטוח?

החומרים החדשים שבהם ניתן להשתמש לטובת איטום ובידוד גג שטוח מוכיחים את עצמם לטווח הקצר והארוך. יש הרבה דרכים לאטום ולבודד גג שטוח והנה למשל המאפיינים של החומרים העיקריים שבהם עושים שימוש:

א. יריעות ביטומניות – יריעות ביטומניות עוזרת לאטום את כל סוגי הגגות וחלקן מתאימות גם למרצפות. הן עמידות לאורך זמן ולא צריך להחליף אותן גם בגגות שטוחים שחשופים ישירות לשמש. התנאי היחיד הוא לנקות היטב את הגג לפני שמדביקים עליו יריעות ביטומניות ולפנות שאריות של חומרי איטום ישנים.

ב. זיפות גגות – זיפות היא שיטה קלאסית שבה משתמשים על מנת לאטום ולבודד את הגגות. עם זאת, היתרון של זיפות מתבטא בעיקר באיטום והוא פחות יעיל בכל הנוגע לבידוד תרמי או אקוסטי. יתרה על כך, הדרך היחידה להפיק תועלת מהזיפות היא לסייד את הגג. ללא סיוד צפוי הזיפות להשיג תוצאה הפוכה ולחמם את הגג לטמפרטורות גבוהות.

ג. בידוד הפוך – איטום הפוך מאפשר ליישם את שכבת הבידוד מעל שכבת האיטום ולא מתחתיה. בצורה כזו יוצרים בידוד טוב יותר על גגות שטוחים והחיסרון היחיד הוא שאם שכבת האיטום נפגעת, צריך להסיר את כל שכבת הבידוד לפני שמיישמים אותה מחדש.

לסיכום, יש הרבה שאלות שכדאי להתייחס אליהן טרם איטום ובידוד גג שטוח. מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע בסוגיה הזו ולהפיק את מלוא התועלת מהחומרים הקיימים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן