איך עובדת מדפסת כרטיסי פלסטיק ניידת

מדפסת כרטיסי פלסטיק הפכה להיות מאוד נפוצה בשנים האחרונות כאשר הטכנולוגיה שמאחוריה הרבה יותר מתקדמת מבעבר. עם זאת, נשאלת השאלה כיצד היא בכלל פועלת ועוד במהירות כמו הדגמים החדשים ביותר שיש.

מדפסת ניידת שניתן למקם בכל מקום

מדפסת כרטיסי פלסטיק אינה מכונה גדולה, וכיום ניתן למצוא מכונות די קטנות שיכולות להתאים אפילו לשולחנות קטנים, כאשר הדגמים של המכונות החדשות יוקרתיים במיוחד ואפילו מוסיפים לעיצוב. המדפסות יכולות להיות ממוקמות בכנסים ובאירועים ולאו דווקא במקומות קבועים, כאשר יש אפשרות גם למדפסות שפועלות עם סוללה חזקה שיהיו ניידות לחלוטין. המדפסות מסוגלות להדפיס על מגוון חומרים כאשר איכות ההדפסה משתפרת שנה לשנה.

מדפסת כרטיסים

כיצד פועלת מדפסת כרטיסי פלסטיק?

 

  • מדפסת כרטיסי פלסטיק  בראש ובראשונה מכילה את החלק החשוב ביותר, זהו החלק שמדפיס. מדובר על הדפסה דיגיטלית ממש כמו בהדפסה רגילה אם כי היא מתאימה לממדי הכרטיס באופן מדויק. הכרטיסים כבר מוזנים במערכת ובמידה וחסר, היא מתריעה ממש כמו מדפסת רגילה שמתריעה כאשר אין נייר, וכך למעשה תהליך ההדפסה מתבצע משני הצדדים. את הנתונים שמוזנים על הכרטיס, בדרך כלל תבנית קבועה כמו למשל שם או מספר כרטיס, ניתן להזין דרך המערכת שמחוברת אליה.
  • החלק השני של מדפסת כרטיסי הפלסטיק, שנמצאת רק במדפסות של כרטיסים חכמים, הוא המקודד המגנטי. המקודד המגנטי למעשה הופך את הפס המגנטי לשימושי, כזה שניתן להזין בו מידע בכל מעבר במסוף המיועד, כאשר בדרך כלל מדובר בקורא כרטיסים חכמים שמגיע ללקוח שרוכש את המדפסת כדי שיוכל להשתמש בכרטיסים שהיא מנפיקה.
  • המדפסת מסוגלת להדפיס על כרטיסים במגוון חומרים כאשר כרטיס פלסטיק PVC הוא הנפוץ ביותר, בגלל המחיר הזול שלו והעמידות הטובה שלו.

במה שונות המדפסות זו מזו?

מדפסת כרטיסי פלסטיק יכולה להדפיס ברמות איכות משתנות כאשר זה כבר נתון לשיקולי התקציב של הלקוח. יש מדפסות שמדפיסות ברזולוציה גבוהה מאוד עם מגוון רחב של צבעים ואף תמונות מדויקות, בעוד מדפסות אחרות יהיו די בסיסיות. כמו כן, המדפסות החדישות ביותר גם מניילנות את הכרטיס בלמינציה איכותית כך שהוא יהיה עמיד יותר , וכן מדפיסות במהירות רבה יותר בזכות מעבד איכותי. גם העיצוב והגודל שונה מאוד בין מדפסות וכן משפיע על המחיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן