בטיחות בעבודה חוקים ותקנות

עורך דין מקרקעין

בטיחות בעבודה היא אחד הנושאים המרכזיים בשנים האחרונות. יש כל כך הרבה תאונות ונפגעים, אך מה אפשר לעשות עמם? לכן יש נהלים ותקנות שישמרו על העובד ועל הסביבה.

הצורך עולה מהתאונות שקרו

לפעמים אנו תוהים מדוע יש כל כך הרבה חוקים ותקנות על כל מיני תחומים בחיינו. התקנות למעשה נועדו לשמור על הבריאות שלנו מפני כל מיני פגיעות, כאשר הפגיעות הללו יכולות להגיע מדרישות של בעל העסק שבו אנו עובדים. כשמבינים מדוע יש כל כך הרבה חוקים ותקנות בענייני עבודה אפשר להבין את הנקודה הזו טוב יותר. כל אחד שעובד צריך לדעת מה הזכויות שלו ובאלו תקנות ונהלים הוא חייב לעמוד. ללא עמידה בנהלים אלו יקרו תאונות רבות שלעתים יכולות לקפח את חיי העובד בתאונה.

בטיחות בעבודה

בטיחות בעבודה

לעגן את הנהלים במשפט

כמעט כל חוק שכתוב כיום בשורות חוקי המשפט הוא חוק שנכתב אחרי שמישהו שילם את המחיר בהיעדרו. כך התפתחה מערכת המשפט וכך בפרט התפתחו כל החוקים והנהלים שאנו מכירים כיום, אפילו הבסיסיים ביותר. את התקנות לגבי התנהלות בעבודה יש צורך לעגן בחוק אפילו שכמה מהם יהיו די ברורים. חשוב לזכור שהתקנות הללו פונות לכל ציבור העובדים ולא רק לחלק מהם כאשר לחלק מהם יש מעסיק על הראש. כאשר המעסיק ידרוש משהו שאינו עוד בנהלים ובתקנות הוא מסתבך עם החוק וכך החוק עומד מאחורי אותו עוד, שיודע שהוא יכול לפנות לבית המשפט ולקבל הגנה מלאה.

כיצד נאכפים כל הנהלים?

כדי לאכוף את הנהלים הרבים לגבי בטיחות בעבודה יש כמה דרכים יעילות במיוחד כאשר אחת מהן היא כמובן ביקורות פתע. בכל תחום שבו תעבדו יש משרד ממשלתי שמפקח על העבודה. זה יכול להיות משרד הבריאות, זה יכול להיות משרד העבודה שהוא זה שאחראי על רוב התחומים וכן הלאה. החוקים והנהלים נאכפים על ידי ביקורות פתע אך גם על ידי מסלול רישוי עסקים שימנע כל אפשרות לסטות מהנהלים. כמובן שיש נהלים שצריכים להיאכף במהלך העבודה ואותם יהיה קשה יותר לאכוף אך בכל יש גם יועצי בטיחות וריענונים שיש לעבור כדי להוכיח שהנהלים הללו מתקיימים.

מה כוחו של העובד בנושא?

לכאורה, עובד לא יכול לעשות הרבה נגד המעסיק שלו מלבד לסרב. עם זאת, הסירוב שלו יכול להיות מגובה בהגנה מבית המשפט אפילו מפני פיטורין. כמובן שיש חוקים רבים שמדברים על דיני העבודה בעיקר בעניינים כאלו, כאשר יש קונפליקט בין המעביד לעובד, אך בסופו של דבר אף מעביד לא יכול לדרוש מהעובדים שלו לעבור על נהלים ובוודאי לא אלוש אמורים לשמור על הבטיחות בעבודה. למשל, היה מקרה לפני כמה שנים שמנופאית סירבה לעבוד כשמזג האוויר היה רע. הבוסים שלה לא אהוב את זה וניסו לשכנע אותה לעבוד והיא סירבה, ופוטרה לאחר מכן. בית המשפט ביטל את פיטוריה.

כיצד נכיר את כל הנהלים?

קשה מאוד עד בלתי אפשרי להכיר את כל הנהלים לבד. לכן יש צורך להיעזר ביועצי בטיחות בעבודה שיסבירו מה צריך לדעת וכיצד אפשר לאכוף אותם. העבודה עם יועצי בטיחות בעבודה לא תהיה קצרה והיא תימשך לאורך כל פעילותו העסקית של העסק, והוא גם יבצע ביקורות וסקרי בטיחות. גם יועץ בטיחות בעבודה לא מכיר בעל פה את כל הנהלים אך הוא שולט בהם טוב יותר ויש לו גישה טובה יותר אליהם וכך הוא יכול לעזור לכם להבין מה אתם צריכים לעשות, וגם להסביר לכם מה יהיו הקנסות במידה ולא תעמדו בנהלים אלו. העבודה עם יועץ בטיחות חשובה מרגע הקמת העסק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן