הדברת מזיקים בבניין

תמ"א 38 בירושלים

הדברת מזיקים יכולה להיות סיפור הרבה יותר מורכב כאשר יש להדביר בניין שלם. מי צריך לשלם על הדברה כזו? למה היא חשובה? כיצד אנו יכולים להרוויח ממנה? הנה כמה פרטים חשובים על החיים המשותפים עם המזיקים, חיים משותפים שצריכים להסתיים כמה שיותר מהר.

אלו דירות בניין יסבלו יותר מכולם?

קודם כל חשוב להבין כי לא כל הדירות בבניין ירצו את ההדברה באותה המידה. אמנם ההדברה תעזור בסופו של דבר לכולם אך הדירות שבאמת יסבלו מהמזיקים יהיו אלו שגרים בקומות הראשונות. בסופו של דבר יש יתרונות להיות בקומת קרקע אך כאשר יהיו עכברים ליד דלת הכניסה שלכם או תיקנים על החלונות בוודאי תבינו שמדובר בחיסרון. אי אפשר לומר שהדיירים שגרים בקומות העליונות לא יסבלו כי גם הם משתמשים בחדר המדרגות ובגינה של הבניין ולכן יש אינטרס משותף והמכשול היחיד הוא המחיר.

הדברת מזיקים

מי משלם על הדברת מזיקים בבניין?

על הדברת מזיקים בבניין כול הדיירים צריכים לשלם את אותו הסכום. אם ההדברה עולה 1000 שקלים ויש 10 דירות בבניין על כל דירה תצטרך לשלם 100 שקלים. ככה זה עובד, אין חשיבות למיקום של הדירה או לכמות הנפשות בכל דירה. ממש כמו תשלומים לוועד בית גם על ההדברה יש לשלם ביחד כאשר לעתים אפילו לא יהיה צורך להוציא את הכסף מהכיס כי לוועד הבית תהיה כבר קופה משותפת מהתשלומים שנועד למטרות אחזקה.

אלו מזיקים נפוצים בדרך כלל בבניין?

המזיקים הנפוצים ביותר בבניין דירות הם התיקנים. התיקנים מגיעים בעיקר בחודשי הקיץ כי הם רוצים לקבל מחסה מהשמש הלוהטת שלא מאפשרת להם קיום מתאים. התיקנים יהיו בחדר המדרגות בעיקר בגלל שהוא קריר והם יאהבו להיות בחושך, בעיקר בפינות העליונות. המזיקים הללו יכולים להיות הרבה יותר מפחידים לילדים קטנים שיחששו לעלות במדרגות בגללם. כמו כן יש צורך להדביר נמלים שגם הן יכולות להיות מעיקות מאוד. עם זאת, יש חיה אחת שבוודאי לא תרצו לסבול ממנה והם העכברים והחולדות שיכולים לגרום לבעיה תברואתית הרבה יותר קשה בשל העברת המחלות שלהם.

כל כמה זמן יש להדביר את הבניין?

יש עוד מזיקים שיכולים להפריע לדיירי הבניין החל מחרקים מסוכנים לרכוש כמו טרמיטים, במידה ויש לבניין גינה, ואפילו יונים שיכולים להיכנס אל החלל של הבניין, להרעיש וללכלך. עם זאת הדברת תיקנים, נמלים וחולדות היא ההדברה החשובה ביותר והיא חייבת להתבצע באופן תקופתי. האידיאל הוא לבצע את ההדברה פעם או פעמיים בשנה וזה כבר תלוי בשירותים האחרים שלהם זוכה הבניין כמו למשל שירותי ניקיון.

אלו הוראות בטיחות יש לבצע אחריה?

כאשר מבצעים הדברת מזיקים לבניין יש צורך להודיע כלל הדיירים כיצד להתנהג. בניגוד להדברת בית פרטי סביר להניח שלא יהיה ניתן לפנות את כל הדיירים עד שחומרי ההדברה ייטמעו ויהיו פחות מרוכזים, ובכל מקרה ההדברה מתבצע בחדר המדרגות ובאזור של החנייה והמחסנים. במצב כזה לא מומלץ לתת לילדים קטנים, תינוקות או חיות מחמד להסתובב על הרצפה לפחות לשבוע ימים. כמובן שגם אסור להיות ברחבת הבניין כאשר מתבצעת ההדברה ולכן יש לתכנן את מועד ההדברה וזמן ההדברה היטב.

כיצד מתבצעת ההדברה בבניין?

ההדברה יכולה להתבצע על ידי ריסוס, הנחת פיתיונות, הנחת מלכודות ועוד שיטות שונות לפי סוג המזיקים. ההדברה יכולה להתבצע באותה העת גם לדירות עצמם וזה יכול לחסוך מאוד במחיר לאותן משפחות כי המדביר כבר שם. זה רעיון שכדאי מאוד לחשוב עליו ולהתכונן אליו למען החיסכון במחיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן