הדרך הקלה והמצחיקה ביותר להשגת דרכון פולני

דרכון פולני

פולין חברה באיחוד האירופי אז אין פלא שיותר ויותר ישראלים מנצלים את האהבה המשפחתית שלהם למרק עוף כדי להצטרף כאזרחים במדינה. יחד עם זאת, השגת דרכון ואזרחות פולנית היא משימה שמחייבת היערכות מוקדמת.

ראשית, יש להצטייד בתעודה מקורית המעידה על אזרחות פולנית של המבקש. האזרחות עוברת מדור לדור ותושבי ישראל שרוצים לקבל אותה צריכים להוכיח את אזרחותו של הדור הקודם. מומלץ לבדוק זכאות לאזרחות עוד לפני התחלת התהליך כדי לחסוך זמן ומאמצים, או לחילופין על מנת להקדים את תחילת ההליכים השונים שעל הפרק.

שנית, תצטרכו להראות תעודת לידה פולנית שמונפקת על בסיס תעודת לידה ישראלית, מתורגמת לפולנית על ידי אנשי מקצוע ומאושרת על ידי נוטריון פולני לרבות חתימה על אישורי אפוסטיל.

דרכון פולני

כבר יש לכם אזרחות פולנית? עכשיו תצטרכו להראות תמונות, דרכון וכסף

אם עד עכשיו התהליך לא הצחיק אתכם, סביר להניח שגם השלבים הבאים שלו לא יעלו חיוך. כאן מתייחסים לשלוש דרישות מרכזיות:

א. דרכון ישראלי בתוקף – הקפידו להגיש  את הבקשה לדרכון פולני בצירוף דרכון ישראלי בתוקף והעתק ברור של הדף הראשון והדף עם התמונות. השמות והאיות כפי שמופיעים בדרכון צריכים להיות זהים לשמות ולאיות בכל שאר המסמכים האחרים שתפיקו.

ב. צילומי פספורט – זה הזמן להתלבש יפה, להסתרק ולהתאפר כי אתם צריכים להציג צילום פספורט צבעוני. ממשלת פולין מחייבת תמונה בהעמדה חזיתית ובפורמט מיוחד מבחינת מרחק בין הדפנות. רוחב הצילום צריך להיות 35 מ"מ והגובה 45 מ"מ בלבד. ודאו שאתם מפיקים את התמונות בחנות שמתמחה בכך ומכירה את דרישות השגרירות הפולנית.

ג. תשלום – לא רוצים להישאר לבד בחושך? שלמו 516 ש"ח במזומן. עם זאת, באתר שגרירות פולין מפרסמים עדכונים על הנחות לקבוצות מסוימות. כעת ההנחות המרכזיות ניתנות לסטודנטים, פנסיונרים וקטינים.

היערכו מראש לתהליך של הוצאת דרכון פולני על בסיס אזרחות והתייעצו עם אנשי מקצוע מנוסים. זה אמנם נראה לכם כמו תהליך ארוך ומתסכל, אך הוא קצר מכפי שנהוג לחשוב ובעיקר שווה את ההשקעה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן