הדרך להשגת טופס 4

תמא 38 בירושלים

מהו טופס 4 ומה חשיבותו?

טופס 4 הוא טופס חשוב מאוד שאתם חייבים לקבל לפני שאתם נכנסים לבית החדש שבניתם. כמובן שצריך לקבל אותו ר כאשר בונים בית חדש ולא כאשר משפצים אותו, אפילו אם הבית עובר שיפוצים כלליים. לא תמיד יהיה פשוט לקבל אותו ולמרות שיש מספר שלבים פשוטים, השלבים הללו ארוכים. אתם יכולים לדאוג לקבלת הטופס כמה שבועות שלמים ולכן חשוב לעבוד בצורה מסודרת, וזה עוד לפני שפסלו את הבקשה שלכם כי לא עמדתם בעניין מסוים. כדי לקבל את הטופס אתם צריכים לעמוד בכל הנהלים ויש לא מעט כאלו, כאשר עבודה מסודרת יכולה למנוע את היגררות קבלתו חתום ומאושר.

טופס 4

טופס 4

אז מה צריך כדי לקבל טופס 4?

כדי לקבל את הטופס הנכסף שאתם כל כך צריכים אתם חייבים שהמבנה ייבנה לפי היתר הבנייה. אם התכנית בפועל לא תתאים לתכנית התיאורטית שתכננתם לפי השרטוטים, זאת שקיבלה את היתר הבנייה, יכול להיות שיפסלו אותה או שתצטרכו לעבור תהליך ארוך ומייגע של הסדרת העניין. בדיקת ההתאמה תתבצע על ידי אותו גוף שייאשר לכם את הטופס והוא וועדת ההנדסה והבינוי של הרשות המקומית בה אתם גרים. בנוסף לבדיקה הזו יש לקבל אישור ממהנדס בניין. המהנדס יבדוק האם המבנה ראוי למגורים, האם הוא חזק מספיק ויציב בפני רעידות אדמה. כמו כן יתבצעו בדיקות של שלד הבטון של המבנה כדי לאשש זאת. גם אדריכל יצטרך לחתום על תוספות מסוימות שיתווספו למבנה.

אלו עוד גופים צריכים להשתתף באישור?

בנוסף לרשות המקומית ולבעלי המקצוע שיאשרו את הטופס יש צורך לקבל אישור ממכון התקנים. כל ישראלי שמכיר את מכון התקנים ממש לא ירצה להתעסק איתו כי מדובר על גוף מסורבל שמחזיר תשובות אחרי זמן רב. עם זאת מי שמתעסק איתו ודורש ממנו אישורים עושה זאת בלית ברירה וכך גם אתם כאשר אתם צריכים לקבל טופס 4. מכון התקנים יבדוק את האטימות של המרחבים המוגנים שחובה לבנות בכל בנייה חדשה בישראל. כמו כן יש לקבל את האישור של מכבי האש שהמבנה בטיחותי ועומד בכל הנהלים ולעתים יהיה צורך גם להתקין מערכות גילוי או כיבוי אש, בהתאם לסוג המבנה. גם חברת הגז צריכה לבדוק את המערכת ולאשר שהיא תקינה וזה תנאי לקבלת טופס 4.

מה לגבי החשמל והאינסטלציה?

יש עוד כמה משוכות בדרך עד אשר תקבלו את הטופס שלכם חתום ומאושר, כאשר ביניהן אפשר למנות את מערכת האינסטלציה והחשמל. אלו משוכות שבדרך כלל לא יהיו קשות ודווקא את האישורים הללו תוכלו לקבל מהר מאוד. יש צורך שהמערכות הללו יהיו בהתאם לתקנים ולזה כמובן הקבלן צריך לדאוג מה שמסיר מכם עול רב. כמובן שאתם צריכים לוודא שהקבלן עומד בכך כי בסופו של דבר זו האחריות שלכם. יחד עם זאת הבדיקות הללו יתבצעו על ידי בעלי מקצוע פרטיים שהוסמכו לכך ולא על ידי גופים ממשלתיים או ציבוריים כמו הרשות העירונית או מכון התקנים ולכן הן יהיו מהירות יותר.

אחרית דבר לקבלת הטופס

אחרי שקיבלתם את כל האישורים והגשתם לרשותה מקומית בצורה מסודרת ולפי הנהלים, תקבלו סוף כל סוף טופס 4. לאחר מכן תצטרכו לקבל טופס 5 שהוא טופס אכלוס רשמי כאשר כל תנאי ההיתר התקיימו יחד עם הוראות הבנייה והתכנון של המבנה. לאחר מכן תתקבל תעודת גמר לבניין ואפשר לומר באופן רשמי שהבנייה שלו הסתיימה לחלוטין וכמובן בהצלחה. כדי לעבור את כל השלבים האלו כדאי קודם כל להכיר את כל הפעולות לעומק וכמובן לעבוד עם רשימה מסודרת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן