30 בנובמבר 2023

הרהיטים משפיעים על סגנון העיצוב והאווירה בתוך חלל הפנים של הבית. מלבד התפקיד האסתטי שלהם, הרהיטים גם קובעים את איכות החיים וממלאים המון פונקציות במהלך בילוי משפחתי, הזמנת אורחים או ארוחות משותפות. עם זאת, גם הרהיטים הכי טובים עלולים לסבול מבלאי ושחיקה ולצבור כתמים ולכלוך. במקרים כאלה, מתעוררת הדילמה שמשווה בין חידוש ריהוט קיים בבית לבין קניה מחדש של כל הרהיטים.

החדשות הרעות הן שקשה להכריע בצורה חד משמעית בסוגיה כי צריך לבחון כל מקרה לגופו. מנגד, יש בהחלט כמה פרמטרים שעשויים לעזור:

א. מצב הריהוט הקייםריפוד רהיטים אטרקטיבי כאשר השלד נמצא במצב טוב ומה שנפגע זו רק השכבה העליונה. לעומת זאת, רהיטי מתכת ישנים וחלודים או רהיטי עץ מתפוררים אין טעם לחדש וגם לא צריך להשקיע בהם בריפוד. במילים אחרות, מצב הריהוט הקיים הוא זה שאמור לספק אינדיקציה להכרעה בין חידוש לבין רכישת רהיטים חדשים.

ב. מסגרת התקציב – לבעלי משפחות יש תקציב מוגדר עבור ריפוד רהיטים, חידוש ריהוט קיים או קניה מחדש. אם התקציב לא עולה בקנה אחד עם ההוצאה על קניה מחדש, עדיף לעבור לאופציה של חידוש. בכל מקרה, ההמלצה היא לקבל 2-3 הצעות מחיר מסודרות לפני שמחליטים מה לעשות.

ג. הגדרת הצרכים והמטרות – יש מקרים שבהם מחליטים לקנות רהיטים חדשים בגלל שהצרכים השתנו. אם למשל המשפחה מתרחבת ונוסף ילד שצריך רהיטים אחרים בחדר השינה, אין ברירה אלא לקנות אותם מהחנות או מקסימום יד שנייה.

באיזה סיטואציות מחדשים רהיטים?

עוד דרך טובה להכריע בין חידוש ריהוט קיים בבית או קניה מחדש היא לבדוק באיזה סיטואציות הכי נפוץ לבצע כל אחת מהאפשרויות. כך למשל, סיטואציה שבה עוברים לבית שכור לתקופה קצרה אבל הרהיטים לא במצב מספיק טוב מאפשרת ליהנות מהיתרונות של חידוש.

לעומת זאת, ברכישת דירה קיימת לטווח ארוך כנראה שיהיה משתלם יותר לקנות רהיטים חדשים מהחנות. גם כאן, בוחנים היטב את האפשרויות ומקבלים החלטה לפי מסגרת התקציב והצרכים הקיימים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן