כיור מפוצל למטבח

כיור מפוצל יכול מעט לבלבל אתכם. מצד אחד לא מדובר באמת על שני כיורים אלא על כיור אחד שפשוט עוברת בו מחיצה מובנית שלא ניתנת להפרדה, ומצד שני הוא יכול לשמש אתכם בדיוק כמו שני כיורים. אז למה זה מבלבל? כי מבחינת הדת לא מדובר על כיור 'כשר' לחלוטין. אז למה הכיור הזה שימושי ומי בכלל צריך אותו? הנה כמה פרטים מעניינים על כיורים מפוצלים והיתרונות שלהם.

האם כיור מפוצל עומד בדרישות הכשרות?

השאלה הראשונה שנשאלת היא כמובן שאלת הכשרות, הרי רוב אוכלוסיית ישראל מסורתית וחלק ניכר ממנה גם מעוניינים להפריד בין הכלים הבשריים והכלים החלביים. השאלה הגדולה היא האם כיור מפוצל יכול להיות מספק כדי להניח את הכלים יחדיו והתשובה לכך היא שזה תלוי בכם. מבחינת הכשרות, כמובן שיש צורך בשני כיורים ואין באמת חוק כתוב אלא רק פסיקה של כמה רבנים, אך מה שחשוב באמת הוא התחושה שלכם. אם אתם מעוניינים לעשות את הצעד הזה ולשמור את הכלים בנפרד גם כשהם בכיור, ויכול להיות שבכלל אין לכם אפשרות להתקנת שני כיורים, כיור מפוצל יהיה הפתרון.

מים בכיור נירוסטה

מים בכיור נירוסטה

כיורים מפוצלים הרבה יותר נקיים

יכול להיות שעל הפרמטר הזה לא חשבתם אך אנו נספר לכם שגם ההיגיינה במטבח תשתפר. תחשבו לעצמכם מה היה קורה אם הייתם רוצים להשאיר את הכלים במטבח כי אין לכם כוח לעשות כלים בזה הרגע, אך אנשים אחרים היו רוצים להשתמש בו כדי לשטוף ירקות או כדי לעבוד ולבשל משהו נחמד לאכול. בסופו של דבר זה לא היה נעים לאיש ולמרות שיש כמה צלחות ספורות בכיור, היה צורך קודם כל לשטוף אותם ואז לעבוד. אז אפשר לומר שזה ניקיון, אפשר לקרוא לזה גם היגיינה ואולי אפשר לקרוא לזה נוחות אך בסופו של דבר לכיור נירוסטה מפוצל יש את כל היתרונות האלו והשם לא באמת חשוב.

הרבה יותר נוח לשטוף כלים

אף אחד לא אוהב לשטוף כלים ואם אין מדיח המשימה הופכת להיות הרבה יותר ארוכה ומייגעת. המשימה לא תהיה פשוטה בעיקר כאשר יש לכם הרבה כלים ועוד יותר כשאין לכם כיור מפוצל. אפילו שני כיורים לא יהיו יעילים כמו כיורים מפוצלים למעם שטיפת כלים הרבה יותר נוחה. כאשר אתם שוטפים כלים הרבה יותר נוח לבצע עליהם שטיפה ראשונית, לאחר מכן לסבן אותם אחרי שפשוף נמרץ וזו העבודה הקשה ולאחר מכן לשטוף אותם שוב ולשים אותם במייבש הכלים שנמצא ליד הכיור. כאשר יש לכם כיור מפוצל אתם יכולים לבצע כל אחת מהפעולות בלי שהיא תפריע לפעולה הבאה כך כלים שעברו ניקוי בסבון לא יתערבבו עם כלים מלוכלכים וכן הלאה. זה אמנם עניין די קטן אך חשוב.

מה עדיף, כיור מפוצל או שני כיורים?

כיור מפוצל מכיל כמה יתרונות שאין לשני כיורים וזה הזמן למנות אותם. כמו שכבר אמרנו, כיורים מפוצלים יהיו הרבה יותר נוחים למספר עבודות במטבח כמו למשל שטיפת כלים ובאופן כללי לניהול העבודה. שנית, כיור מפוצל יכול להיות גדול יותר ואז למעשה הבדל השטח שיש לכם בכיור בטוטאל בין כיור מפוצל לבין שני כיורים לא יהיה גדול. כמו כן, שני כיורים תופסים הרבה יותר מקום מאשר כיור מפוצל, שטח שהיה יכול להיות מנוצל למטרות אחרות כמו משטח עבודה גדול יותר וכן הלאה, על אחת כמה וכמה כאשר הכיורים לא ממוקמים בדרך כלל זה לצד זה. כמו כן, ההתקנה של כיור מפוצל והמחיר שלו הרבה יותר זולות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן