21 באפריל 2024
כסא גלגלים

אנשים עם מוגבלויות יכולים לנוע במרחב בצורה אופטימאלית וזאת באמצעות הטכנולוגיות הרבות והמגוונות, שמשווקות בשוק. אין ספק כי לא כל אדם בעל מוגבלות מכיר בכל האביזרים והמכשור שיכול להשוות לו אורח חיים נורמטיבי ככל האפשר, אך חיפוש מוקפד אחר החידושים בתחום, בהחלט יכול לספק לו מגוון נרחב של אופציות. היה והגעתם למאמר זה, אתם יכולים להתרשם מסך היתרונות אותן עתיד להעניק לכם המעלון בביתכם או בכל מקום בו תבחרו להתקין אותו.

כסא גלגלים

הכירו את סך היתרונות מהם תיהנו אם תתקינו מעלונים בביתכם

מי שנזקק למעלון, הוא מי שמתגורר בבית בעל יותר מקומה אחת, אזי יש צורך לנוע בחופשיות ובבטחה מהקומה הראשונה אל הקומות העליונות. כל מעלון מותאם באופן אישי לבעל המוגבלויות ולביתו, דהיינו למקום בו עתיד המעלון להיות מותקן. מעלון עתיד להיות כמשטח עליו יונחו כיסאות הגלגלים ומאידך, מגיעים מעלונים עם כסאות ייעודיים המאפשרים עלייה קלה ובטוחה במדרגות. במילים אחרות, מעלונים מתאימים גם לנכים וגם לבעלי מוגבלויות בדרגות קושי שונות ומגוונות. המעלון נע או באופן אנכי או תוך כדי תנועה סיבובית ועל כן ניתן להתקינו על גבי מדרגות הבית / המשרד.

את המעלון ניתן להתקין בכל מקום (כמעט) ואין צורך להיערך לכך מבעוד מועד. להבדיל ממעליות, מעלון אינו מצריך פיר. באמצעות המעלון, יכול כל בעל מוגבלות ו/או נכה, ליהנות מאיכות חיים גבוהה ובין היתר מעצמאות שכה חסרה להם.  המעלונים עמידים בפני שינויי מזג האוויר וכפועל יוצא הם מחזיקים מעמד לאורך זמן ואינם דורשים תחזוקה מיוחדת ו/או ייחודית. השימוש היום יומי במעלון הוא קל, פשוט ונוח ואינו מצריך התמודדות או למידה ייחודית.

קיימים כיום בשוק סוגים רבים ומגוונים של מעלונים ובין היתר :

  • מעלון שטוח – מעלון זה כולל בין היתר מעקה בטיחות ועל פי רוב מתאים מעלון זה לבעלי מוגבלות ו/או נכים אשר משתמשים בכיסאות גלגלים על מנת להתנייד ביום יום. במעלון השטוח קיימת רמפה, על גביה, ימוקם כיסא הגלגלים.
  • מעלון שטוח הוא מעלון שמיועד בעיקר לנכים והוא מורכב ממשטחים של זחלים. משטח הזחלים מסייע לכיסאות הגלגלים, לנוע במעלה המדרגות.
  • מעלון המאפשר תנועה במעלה המדרגות – מעלון זה מיועד לבעלי מוגבלויות בדרגות חומרה משתנות. להבדיל ממעלון שטוח, מעלון זה אינו מתאים לנכים ו/או לבעלי מוגבלויות, אשר נעזרים בכיסאות גלגלים.

לסיכום – החיים מציבים אתגרים, לעיתים בלתי פשוטים, כך גם עבור נכים ובעלי מוגבלויות, עומדת מציאות מורכבת שיש להתמודד איתה. כדי לאפשר לכל בעל מוגבלות ו/או נכה, למצות את העצמאות ולזכות באיכות חיים (גבוהה ונורמטיבית ככל האפשר), נכון לשלב במרחב החיים הפרטיים שלו (בבית או במשרד), מעלון בהתאמה אישית למצבו ולמבנה בו הוא מתגורר.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן