מי בעצם צריך להתקין מנדפים?

כולנו יודעים שבמידה ויש מנדף שמותקן אצלנו – הרי שחובה עלינו לבצע ניקוי מנדפים קבוע שישמור עליו נקי וימנע מצב של שמן שרוף שעלול להתלקח. אולם, עוד לפני שנדבר על הנושא החשוב של ניקוי מנדפים, יש עוד נושא מקדים שחשוב מאד להתייחס אליו – מי בעצם צריך להתקין אצלו מנדפים? התפקיד של המנדפים הוא כידוע לדאוג לכך שתהיה זרימה החוצה של עשן ושל אדים, ולעתים גם של גזים נוספים. כך, הדבר שומר על סביב עבודה נקיה יותר ונעימה יותר. אז מתי הדבר בעצם נדרש, ומתי הוא בגדר המלצה?

כל המקרים להתקנת המנדפים

  • מטבחים מסחריים – המקרה המובהק ביותר, הוא של מטבח מסחרי שבא לשרת כמות גדולה מאד של סועדים. מדבור על המטבחים שיש בבתי קפה, במסעדות, בבתי מלון, או בכל מתחם אחר בעל אופי דומה. מטבח זה פועל שעות רבות ביממה, יש בו צוות של טבחים ועובדים, ולרוב מכינים בו מספר מנות שונות במקביל. הדבר יכול להוביל כמובן לכמויות אדירות של עשן ואדים, שאם הם יישארו בחדר הם יפריעו לצוות וכך ייגרמו נזקים. התקנה של מנדפים כמובן תפתור בעיה זו באופן מהותי, ותאפשר עבודה הרבה יותר נוחה ונעימה. לכן החוק גם הגדיר את החובה להתקנת מנדפים במטבחים אלו, ואף הכריח אותם לבצע ניקוי מנדפים בתדירות קבועה.
  • מטבחים פרטיים – האם גם במטבח הפרטי בבית שלכם אתם צריכים להתקין מנדף? לפי החוק אין בכך חובה, אבל ביותר ויותר בתים מעדיפים להתקין מנדף. אם אתם אוהבים לבשל ונמצאים במטבח באופן קבוע – התקנת מנדף תהיה דבר מאד חכם מבחינתכם, שכן הוא יאפשר לכם עבודה נוחה ונעימה יותר, עם פחות הפרעה, ותוכלו לפתור את התופעה של אדים ועשן שממלאים את הבית.

ותמיד כדאי לנקות

גם אם אתם מתקינים מנדף למטבח פרטי, כדאי להזמין עבורו שירות של ניקוי מנדפים לפחות פעם בשנה עד שנה וחצי – כדי שתוכלו לשמור על פעילות תקינה, ותוכלו למנוע מצב של סכנה מאש.

באדיבות אוטמי זקין ישראל –  ניקוי ארובות וניקוי מנדפים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן