מי מוסמך להכין חוות דעת מומחה בטיחות לבית משפט

חוות דעת מומחה בטיחות

כמה פעמים בחיינו שמענו על עדים מומחים, שבמרבית הפעמים גם מכריעים דיונים מסוימים בבית שמפט, אך לא ברור באיזה שלב אותם אנשים הופכים להיות 'מומחים' ומי בכלל קבוע את זה. גם מומחה בטיחות נכלל באגד המומחים שכולים לספק חוות דעת אובייקטיביות וזה הזמן לבחון מי מסמיך אותו ולמה חוות הדעת שלו קבילה בבית משפט.

חוות דעת מומחה בטיחות

חוות דעת מומחה בטיחות

מה תפקידו של מומחה בטיחות בבית המשפט?

מומחה בטיחות הוא למעשה יועץ בטיחות שעובד שנים רבות בתחום והניסיון והידע שלו אינם מוטלים בספק. הוא יכול לנתח מצבים רבים ומורכבים כדי לברר מדוע נגרם הנזק שנגרם, מי היה יכול למנוע אותו וכמובן למנוע בעצמו נזקים על ידי הכנת תיקי שטח למוסדות ולעסקים. חוות דעת מומחה בטיחות לבית משפט נחוצה כאשר ישנה תביעה בנושאי בטיחות, כמו למשל קריסה של חלק מהמבנה או שריפה שגבתה נזק רב ואולי אף חיי אדם.

חוות דעת מומחה בטיחות לבית משפט >>

כיצד מקבלים הסמכה למומחה בטיחות בפני שופט?

  • לא כל יועץ בטיחות מנוסה הופך להיות מומחה בטיחות ותחילה יש צורך ברצון להיכנס לתחום. חשוב לזכור שעם כוח גדול כמו זה, מגיעים אמנם הרבה לקוחות וגם רווח כספי הולם אך מדובר על אחריות גדולה מאוד וידע רב שאותו מומחה הבטיחות יצטרך לרכוש. בית המשפט הוא זה שממנה את מומחה הבטיחות הלכה למעשה לפי דרישותיו, כאשר ישנו קורס שמכשיר את אותם בעלי המקצוע.
  • מומחה הבטיחות ילמד במהלך הקורס מהם בכלל הליכים משפטיים, נושא שיכול להיות מעט שונה מהכנת תיק שטח או ייעוץ בטיחות ללקוחות, כאשר ההשלכות המשפטיות לא ידועות לחלק מהמומחים אלא רק מה החוק קובע לגבם, וזה נושא שונה.

הבנה בירוקרטית של הגשת חוות הדעת

חוות דעת מומחה בטיחות לבת משפט חייבת להיות מקצועית ואובייקטיבית, ולא משנה מאיזה צד היא מגיעה, הצד התובע או הצד הנתבע. כמו כן, יש צורך בעמידה בלוחות זמנים, להבין מהם ציפיות בית המשפט מחוות הדעת לגבי החוקיות שלה כדי שלא תיפסל, אופן העריכה שלה, ניגוד אינטרסים ופתירתם, ההוכחות שיש לספק עם חוות הדעת ועוד פרמטרים רבים נוספים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן