ניקוי חול – מהן השיטות הקיימות בתחום

יכול להיות ששמעתם על התזת חול אך יש כמה לה כמה שיטות שהגיע הזמן שתכירו. השיטות האלו יסבירו לכם שלמרות שמהלך הפעולה די ברור, יש צורך בידע מקצועי ובהתאמה נכונה לשיטה כדי לבצע אותה בצורה מוצלחת ויעילה.

סחרור החול מועיל לניקיון

אם היו אומרים לנו לפני כמה עשורים שסחרור של חול במהירות והתזה שלו אל עבר גוף מוצק מסוים יכולה לסייע לו יש סיכוי שהיינו צוחקים וחושבים שאלו הלצות חסרות בסיס. עם זאת, אפשר לומר כיום בפה מלא כי ניקוי חול וצביעת מתכות הוא אחד הדברים החיוניים ביותר לתעשייה כי הוא זה שמצליח לשמור על חלקים נטולי כתמים ונטולי חלודה לאורך שנים. להתזת חול יש כמה שיטות שחשוב מאוד להכיר כדי לא לפגוע באותו מוצר שמרססים.

ניקוי חול

אלו שיטות לניקוי חול קיימות?

 

  • השיטה הראשונה נקראת השיטה הסגורה. שיטה זו מתבססת על דוד, מיכל גדול, שבו יש מקום להכניס את המוצר שרוצים לנקות ויש בו זוג כפפות שמאפשרות למנקה להכניס את ידיו. בהפעלת המכונה החול מותז לכל עבר, יוצר סחרור מיוחד וחזק על ידי מפוח וכך אפשר לנקות את הפריט ביעילות.
  • השיטה הפתוחה משתמשת גם היא בהתזת חול חזקה אך היא נעשית ללא מיכל סגור ועל ידי מיכל חול שעובר דרך צינור דרך ברז או אקדח. שיטה זו יעילה למוצרים שלא נכנסים לתוך המכונה.
  • השיטה היבשה משתמשת בהתזת חול ללא מים וזו שיטה אידיאלית למשטחים חזקים כמו אבן או מתכת.
  • השיטה הרטובה תהיה יעילה תוך שימוש בלחץ של מים, כדי למנוע התחממות של משטחים רכים עקב התזת החול.

אין תחליף לניקוי מקצועי

ניקוי חול חייב להיות מקצועי והשיטות שהוזכרו לעיל רק מסבירות חלק אחד מהפרמטר החשוב הזה. ללא מקצועיות של מנקה החול וללא ניסיון הולם או הסמכה ראויה, לא רק שהניקוי לא יצליח בצורה מושלמת וחלקה אלא המוצר עצמו יכול להיהרס וזה לא משנה אם מדובר בגדר המתכת בגינה שלכם או אגרטל גדול מאבן. חשוב לבחור את מתיז החול בצורה נבונה ולהתחשב בניסיון שיש לו ובמכשירים שיש לרשותו וכמובן להבין דבר או שניים על בחירת השיטה המתאימה ביחס למה שאתם צריכים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן