30 בנובמבר 2023

אחזקה נכונה של שמיכות פוך כוללת גם ניקיון ורענון. בעוד את הרענון היומי או השבועי מבצעים בצורה עצמאית ויחסית בקלות, הניקיון הוא כבר חלק מפעולה מורכבת יותר. במסגרת פעולת הניקיון, צריך לבדוק באיזה סוג של שמיכה מדובר ובאיזה סוג של מילוי וריפוד. בנוסף, כדאי להיצמד להנחיות היצרן אם מכניסים את השמיכות לכביסה ואחת לתקופה מסוימת רצוי גם להביא אותן לניקיון מקצועי אצל חברה מנוסה.

שמיכות פוך אצל חברה מקצועית מתבצע בהתבסס על מספר עקרונות וכללי מפתח שלא כדאי להתפשר עליהם:

א. הפרדת המילוי – בשלב הראשון מפרידים את המילוי של השמיכה מהציפוי. כאשר מפרידים את המילוי והציפוי, ניתן לנקות או לכבס כל אחד מהם בצרה שונה. כמו כן, יש שמיכות שבהן הציפוי דורש הקפדה על הוראות כביסה מיוחדות או אפילו אוסר על כביסה במכונה ומאפשר כביסה ידנית בלבד.

ב. הסרת אבק – בשלב השני מכבסים את הריפוד ובודקים האם יש צורך להסיר ממנו אבק. כאשר הניקיון אמור להיות שטחי בלבד, אין בעיה לבצע אותו עם תכניות הכביסה המתאימות גם במכונת כביסה ביתית. לעומת זאת, מילוי טבעי דורש גם תכניות כביסה מיוחדות שאין במכונת כביסה רגילה וגם הסרת אבק מקצועית וידנית.

ג. תדירות הכביסה – הטעות הנפוצה היא לכבס את שמיכות פוך בתדירות גבוהה מדי. כאשר תדירות הכביסה לא עולה בקנה אחד עם הצטברות הלכלוך או עם אופי השימוש, הסכנה עלולה להיות בלאי מואץ וספיגת ריחות רעים. לכן, ההמלצה היא להביא את השמיכות לניקיון וכביסה אחת ל-2-4 שנים.

המלצות על ניקיון מקצועי

החדשות הטובות הן שאפשר לדעת למי לפנות על מנת לבצע ניקיון של שמיכות פוך גם על בסיס המלצות. את ההמלצות הכי טוב לאסוף מחברים, קרובים ובני משפחה אבל ניתן לקבל אותן גם מקולגות או שכנים.

במידת הצורך ואם למשל לא מכירים באופן אישי מישהו שמשתמש בשירות הזה, הפתרון יהיה לאסוף חוות דעת והמלצות כמה שיותר אובייקטיביות מאתרי אינטרנט ורשתות חברתיות. כך מוצאים את החברה המקצועית ושומרים על הפוך נעים למגע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן