תמ"א 38 בירושלים

תמא 38 בירושלים

תמ"א 38 בירושלים על פי סטנדרטים ירושלמיים

תמ"א 38 היא תכנית שמלווה אותנו כבר מעל לעשור, ובישראל קיימים מאות ואלפי מבנים שכבר נהנו מפירותיה. מהתכנית נהנים גם לא מעט מבנים ברחבי ירושלים במסגרת תמ"א 38 בירושלים, אך כמו בעוד תחומים רבים אחרים, בירושלים הדברים עובדים לפי הנהלים, בעיקר בכל הקשור לענייני בנייה ותוספות בנייה. במקורה, הייתה מיועדת תמ"א 38 לחיזוק מבנים מיושנים והכנתם למקרה של רעידת אדמה חזקה. יחד עם זאת, היה זה אך הגיוני שאם כבר עורכים שיפוץ כל כך מקיף לבניין ואם עושים זאת מבלי שדיירי הבניין צריכים להשקיע את הכסף הנדרש לשיפוץ, אז כדאי לשלב בתהליך גם שדרוג והשבחה של המבנה כולו.

תמא 38 בירושלים

לא רק חיזוק מבנים – גם שדרוג והשבחה

שדרוג והשבחה כאלה, יכולים לכלול תוספות בנייה, הגבהת הבניין והוספת קומות, השבחת חיפוי המבנה ואפילו הוספת חלונות, מרפסות וחדרים שלמים לכל דירה בבניין. כל עוד מדובר בחיזוק יסודות הבניין, האתגר הסביבתי הוא שולי למדי. יחד עם זאת, כאשר מדובר בשינוי מהותי של כל פני הבניין באופן שיכול להשפיע או להחריג את הבניין מסביבתו, לעירייה כבר יש מה להגיד בעניין ובצדק. עיריית ירושלים אינה מעוניינת שיישום תמ"א 38 בירושלים ייצור אי סדר תכנוני ברחבי העיר, עם אזורים שלמים שבהם כל בניין הוא בגובה שונה, בעיצוב שונה ועם תוספות שבולטות באופן חריג מקווי המתאר המקוריים של הבניין.

שורה של קריטריונים ייחודיים לעיר ירושלים

בהתאם לכך, הגדירה העירייה שורה של קריטריונים שכל מבנה המיישם תמ"א 38 בירושלים, חייב לעמוד בהם ולהתחייב להם במסגרת תכניות הבנייה המוגשות לאישור לפני תחילת הביצוע. קריטריונים אלה מתייחסים לגובה המקסימלי של הבניין, לחריגה המקסימלית המותרת מקווי המתאר המקוריים, לסוגי החיפוי האפשריים ליישום וכן הלאה. קריטריונים דומים קיימים בכל עיר וגם בערים אחרות מדובר בקריטריונים קפדניים.

ליווי של חברה מקצועית המתמחה בתמ"א 38 בירושלים

על מנת להבטיח שאתם עושים את הדברים נכון, לבטח אם אתם מרגישים שאין לכם מושג כיצד להתחיל, למי לפנות ואיך לעשות את הדברים בצורה יעילה וללא טעויות יקרות, אתם רוצים שלצידכם תעמוד חברה מקצועית שמתמחה ביישום תמ"א 38 בירושלים ספציפית, ושיודעת לנהל עבורכם את כל התהליכים מול הרשויות הרלוונטיות, מול הקבלן המבצע, מול אנשי המקצוע (מהנדסים, אדריכלים, מעצבים, קבלני משנה וכן הלאה), וכמובן יודעת לנהל פרויקט כזה בתוך המסגרת שהגדירה עיריית ירושלים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן