תמ"א 38 בירושלים

תמ"א 38 בירושלים

תמ"א 38 זוהי תכנית מתאר ארצית אשר מטרתה היא חיזוק מבנים קיימים מפני רעידות אדמה. לפני כמה שנים הודיעה עיריית ירושלים כי גם היא מצטרפת לתמיכה ביישום התכנית.

למעשה נהנו ונהנים עשרות מבנים ברחבי ירושלים מיישומה של התכנית כאשר המבנים עוברים שדרוג משמעותי הן מבחינת חיזוק המבנה כדי שיהיו עמידים גם בעת רעידת אדמה אך לא רק. מבנים אלו זוכים בשטח נוסף בכל דירה הנבנים כחדרי ממ"ד. אם עד היום לא כל כך הבינו בירושלים עד כמה נחוץ חדר הממ"ד באו המבצעים שהיו בעזה לפני שנים ספורות והוכיחו כי גם ירושלים חייבת לדאוג למרחבים מוגנים בכל בית פרטי.

כולם יכולים להשתתף בתכנית תמ"א 38 בירושלים ?

כאן נשאלת השאלה האם כל אחד יכול להגיש בקשה להשתתף בפרויקט מעין זה? חשוב לדעת כי זה ממש לא עובד כך. אמנם יהיה זה נחמד מאוד ליהנות מדירה מרווחת יותר עם כל החיזוקים הנדרשים בצירוף כל הבונוסים אשר מהם נהנים הדיירים אשר משתתפים בתכנית של תמ"א 38 – כמו חידוש כל התשתיות ושיפור המבנה וסביבתו. אך כדי ליהנות מכך יש לבדוק האם המבנה אכן מתאים להשתתפות בתכנית. כל ועדה מקומית שבכל עיר היא זו שלמעשה אחראית למתן ההיתרים הנדרשים. היא זו שיכולה לאשר את היתרי הבנייה למבנים המתאימים ולסרב לאלו שלא עונים על הקריטריונים הנדרשים.

גם לאחר שהמבנה קבל את האישור להשתתף בפרויקט עדיין יש צורך בהסכמתם של רוב הדיירים. אם אין הסכמה של לכל הפחות 70% מהדיירים הרי שהדיירים המעוניינים בכך לא יוכלו לכפות את דעתם וייאלצו לוותר על הרעיון.

תמ"א 38 בירושלים

כמה עולה לדיירים תמ"א 38 בירושלים?

רבים שואלים אותנו  – כמה זה יעלה להם בסופו של דבר. כל השינויים והחידושים הללו אינם זולים כלל. כאן באה ההפתעה הגדולה. תכנית תמ"א 38 זוהי למעשה תכנית עירונית שלא עולה כסף לדיירים. על פי רוב ייקח על עצמו יזם פרטי את הפרויקט כאשר בתמורה לכל מה שהוא יעניק למבנה הוא יוכל להוסיף עוד יחידות דיור לגובה. הוא ייהנה מיחידות דיור אשר אותם הוא יוכל למכור כאשר כל הבניין יזכה בשדרוג המשמעותי של חיזוק המבנה מפני רעידות אדמה, חידוש של כל התשתיות, הוספת מעלית, אינטרקום, חניה מסודרת ועוד.

ירושלים משנה את פניה

הודות לתכנית זו אנחנו עדים לשינויים רבים במראה של העיר ירושלים. מבנים עתיקים נהנים ממתיחת פנית התורמים לעיר הרבה יופי וחן כיאה לעיר הבירה בישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן