3 טיפים להתגברות על הצפה ללא איש מקצוע

הצפה היא מצב שגורם לפגיעה לא מבוטלת בבית שלנו ובשגרת החיים שלנו

ראשית, נפתח ונסביר כי אנו מאחלים לכם שלא תצטרכו להכיר את המצבים בהם תצטרכו לטפל בהצפה, עם איש מקצוע או בלעדיו. הסיבה לכך היא פשוטה למדי – הצפה היא מצב מסובך למדי בו אנחנו צריכים להתמודד עם פגיעה לא מבוטלת בשגרת החיים התקינה שלנו. הצפות קורות ממקורות שונים של צנרת, או יותר נכון של ניקוז, והדבר גורם במקרה הקל ביותר לנזקי מים, ובמקרים קשים יותר גם לריחות רעים ולמפגע סביבתי של ממש בסביבת החיים הבסיסית שלנו. כך, אם מדובר בהצפה שמגיעה מפתחי הניקוז, מהכיור או אפילו מהאסלה – אנחנו צריכים לדעת כיצד להתגבר על המצב הזה בצורה היעילה ביותר, וחשוב לדעת כיצד לבצע את ההתגברות הזאת גם בלי לפנות לאיש מקצוע אם הדבר אפשרי. כעת, ניתן לכם כמה טיפים ושיטות בהקשר זה, שיכולים לסייע לכם במצבים בהם יש צורך לבצע פתיחת סתימות, שאיבות ביוב או פעולות אחרת.

ביובית לסביבה ירוקה

כיצד ניתן להתגבר על ההצפה בלי לפנות לאיש מקצוע? כמה טיפים שחשוב להכיר

  • פתיחת סתימות נקודתיות – כאשר ישנה סתימה נקודתית בכיור או בפתח ניקוז, והיא גורמת להצפה כזו או אחרת בכיור או מחוצה לו, יש לכם אפשרות לפתוח את הסתימה הזאת גם בלי לפנות לשירות מקצועי של אינסטלטור, ביובית או שאיבות ביוב. הדרך היעילה ביותר במתכונת ביתית היא שימוש בסודה קאוסטית – ראשית יש לנקז מהכיור או מפתח הניקוז את כל המים הסובבים אותם, ולאחר מכן יש להכניס מכל של סודה קאוסטית פנימה ולשטוף עם מים חמים. בדרך כלל, כאשר מדובר בסתימה נקודתית, היא תפתח במהירות וכך ההצפה תהיה נחלת העבר.
  • פתיחת סיפון – עוד מצב שבו ישנה סתימה בכיור, באופן ספציפי, וניתן לטפל בכך גם מבלי להזמין איש מקצוע, הוא מצב בו הסיפון של הכיור סתום. במצב זה כל מה שיש לעשות, בלי שאיבות ביוב או כל פתרון מקצועי דומה, הוא לפתוח את הסיפון ולתת למים להתנקז לתוך דלי. במצב זה ננקה את הסיפון ונפתח את הסתימה, או שבכלל נחליף אותו – וכך נבטיח את תקינות הכיור לאורך זמן.
  • הגנה על חפצים – נקודה חשובה ביותר בכל מה שנוגע להתגברות על הצפות, גם אם אנחנו יודעים כיצד לטפל בסתימה הגורמת להן, הוא הגנה על החפצים השונים שלנו. מומלץ להחזיק בבית יריעות ניילון מוכנות למצב זה בדיוק, בכדי שנוכל להציב אותן על רהיטים או תחתם במצב של הפצה, וכך למנוע נזקי רטיבות.

במידה ומדובר בסתימת ביוב משמעותית של ממש, אין ברירה אלא לפנות לאיש מקצוע

אם בכל זאת לא הצלחתם להתגבר על ההצפה בכוחות עצמכם, ומדובר בהצפה רוחבית בדירה או בקומה כולה, בהחלט סביר כי מדובר בסתימת ביוב. במצב כזה, עליכם לפנות לאיש מקצוע ולשירות מקצועי של שאיבות ביוב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן