30 בנובמבר 2023

יש לא מעט גורמים שעשויים ליצור אצלנו סתימה בחלל בשירותים. לרבות בבית ישן לרוב זה יהיה קשור לבלאי בתוך הצנרת או בכל מערת הביוב שהיא ישנה. היה ומדובר בבית חדש סתימה בשירותים תיגרם בדרך כלל בגין שימוש מזניח ופוגעני בצנרת של השירותים, כמו השלכה של מוצרי היגיינה ישירות לאסלה במקום לפח וכן הלאה. עוד גורם שיכול לסכן את בטחון האסלה הוא הסנו –  בון ששמים בקצה של האסלה שאמור לספק ריח וחומר חיטוי עם הורדת המים. כל עוד הסנו – בון נשאר במקומו אין מה לדאוג, אולם הבעיה היא שהוא עשוי ליפול בקלות ולסתום את האסלה. סתימה באסלה נחשבת היום לאחת הסיבות השכיחות כיום להזנת אינסטלטור. אך בטרם תעשו את זה או שכבר הזמנתם ואתם חושבים כיצד להימנע מסתימה חוזרת בשירותים להלן 7 טיפים למניעת סתימות בשירותים.

  1. הניחו פח בצמוד לאסלה – פח נגיש הוא פתרון יעיל לכל מי שמחפש לזרוק מוצרי היגיינה שאינם מיועדים להישטף באסלה. כלל ברזל – לאסלה זורקים רק נייר טואלט כל השאר עלולים ליוצר סתימה.
  2. תתרגלו לסגור את מכסה האסלה – נוהג שיכול לעזור ממניעה של ילדים לזרוק חפצים או כל שיש בידיהם ישירות לאסלה כאילו היה פח אשפה, הוא סגירה של מכסה האסלה.
  3. שלט על הדלת של השירותים – עוד דרך שיכולה למנוע מזריקה אוטומטית של מוצרים שונים לתוך האסלה הינו שלט ברור שמזכיר לכל מאן דהוא, שאין לזרוק לאסלה מה שלו מיועד לה.
  4. בדיקה תקופתית של צנרת – הרבה פעמים הבעיה יכולה לנבוע מתשתית צנרת לקויה או סתימה של הצנרת הראשית בבניין א בצינור העירוני של הביוב, בשני המקרים מומלץ יהיה לפנות לנציג של העירייה או הרשות המקומית (לוועד הבית, כשמדובר בצנרת שנמצאת בבניין), ולבקש שישלחו איש מקצוע מטעמם לטובת מענה לבעיה. בדיקה זו תוכל למנוע סתימה עתידי ומוטב להקדים תרופה למכה.
  5. תרכשו פומפה – ילדים קטנים נוהגים להשליך לשירותים צעצועים וחפצים שונים, כדי שתוכלו להימנע מהוצאה של אינסטלטור, מומלץ לנסות לשלוף את החפץ בעצמכם בעזרת פומפה פשוטה, אולם אם החפץ גדול מדי או שהוא תקוע חזק כבר בחלק של הצינור, תאלצו להזמין איש מקצוע שמתמחה בפתיחת סתימות.
  6. איטום מול שורשים – במקרה מורכב יותר של חדירת שורשים לצנרת הביוב שיכולים לגרום להצפות מים באסלה, היה נהוג בעבר לתלוש אותם, אך הדבר גרם להם להתפצל ולהזיק עוד יותר לצנרת. היום יש שיטות חדשניות של שטיפה בלחץ מים גבוה ושימוש בסיבי זכוכית שנשטף לאזור שיש בו כשל בצנרת. למעשה יוצרים מעין איטום פנימי שהוא גם יעיל אל מול צמיחה נשנית של שורשים.
  7. צרו לכם תבניות נגד סתימות – כל מה שאתם צריכים זה שתי כפות של אבקת סוגה לשתייה, רבע כוס מלחה אנגלי, עשר כפות של נוזל כלים, תבנית של מנג'טים מנייר. את כל אלה תערבבו יחד ושימו בתבניות. כל פעם שיש לכם חשד לסתימה תוכלו להיעזר בתבנית אחת שאותה תשליכו לאסלה, הוסיפו 4 כוסות של מים רותחים. לאח חמש שעות לערך או לאחר ליה בלי שימוש בשירותים הורידו את המים. הסודה למעש מורידה את הלכלוך המלח עזור לה בפעולה הזו ושטוף אותו החוצה והנה לכם חסכון  של מאות שקלים בקריאה לאינסטלטור או ומניעה של סתימה עתידית בשירותים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן